Skirtingų lyčių poreikiai būsto įsigijimui

Tenka griauti įsisenėjusius stereotipus, jog būstus daugiausiai perka poros – šiomis dienomis juos vis dažniau įsigyja asmenys, besiruošiantys gyventi vieni. Tokiomis aplinkybėmis užsakovai gali priimti tik asmenine nuomone paremtą sprendimą, kokį būstą įsigyti, kaip jis turėtų būti įrengtas ir t.t. Moterų ir vyrų poreikiai, šiuo atveju, dažnai skiriasi.

Kam daugiausiai dėmesio skiria būstą perkančios moterys? 

Saugumas

Dažniausiai pasitaikančios klientės – 25-erių metų ir vyresnės moterys. Visų pirma, jos labiausiai atkreipia dėmesį į pasirinkto būsto saugumo ypatybes. Būsimoms pirkėjoms itin svarbu, kad namų teritorija būtų stebima vaizdo kameromis. Taip pat didelį dėmesį prieš įsigydamos naujus namus jos skiria tinkamui įvairių takų, atvykimo ir išvykimo vietų apšvietimui. Rūpinasi tuo, kad galiotų ir būtų įgyvendinami bendruomeniškumo ir saugios kaiminystės principai.

Vieta

Būstus besirenkančioms klientėms labai svarbu, kad būsimi namai būtų patogioje miesto vietoje – jos teikia prioritetą greitam ir nesudėtingam susisiekimui su viešosiomis įstaigomis, prekybos centrais. Taip pat, ypač jaunoms klientėms, svarbu, jog šalia namų būtų išplėtotas viešojo transporto tinklas. Toms, kurios linkusios apgalvoti netgi ir tolimesnės ateities planus, svarbu, kad netoli naujojo būsto būtų įrengti vaikų darželiai ir mokyklos. Taip pat renkantis vietą, atsižvelgiama ir į patogaus bei greito susisiekimo su artimaisiais aspektą.

Aplinkos priežiūra

Būsimoms pirkėjoms svarbu ir tai, kad veiktų būstų bendrija, didelis dėmesys skiriamas tvarkingos aplinkos palaikymui – svarbu, jog būtų pjaunama žolė, nukasamas sniegas, palaikoma tinkama švara ir namo laiptinėje. Įsigijus būstą, klientėms reikalingi atsakingi savo srities profesionalai, padėsiantys jį įsirengti pagal kiekvienos asmeninius poreikius.

Estetika

Galiausiai, pirkėjoms moterims labai svarbi estetinė būsto apdaila ir interjeras. Jų namuose turi vyrauti spalvų, medžiagų bei tekstūrų, apšvietimo dermė. Taip pat jos didelį dėmesį skiria ir išoriniams namo, kuriame ruošiasi gyventi, architektūriniams sprendimams, bendram eksterjero įvaizdžiui.

Kam daugiausiai dėmesio skiria būstą perkantys vyrai? 

Techninės ypatybės

Dažniausiai pasitaikantys klientai – 25-erių metų ir vyresni vyrai, kuriems svarbiausios – techninės būsimo būsto ypatybės. Pirkėjai vyrai, rinkdamiesi naujus namus, daugiausia dėmesio skiria būsto išplanavimo ir kitiems statybiniams aspektams. Jie daug laiko skiria būsimų namų klasės, šildymo sąnaudų, mokesčių, langų, elektros instaliacijos, ryšio kanalų analizei.

Triukšmas

Dar vienas itin svarbus aspektas, į kurį atsižvelgia naujų namų ieškantys pirkėjai vyrai – išorinio triukšmo gausa. Jiems svarbu, kad šalia naujojo būsto nebūtų judrių gatvių, atkreipia dėmesį į tai, kaip garsą praleidžia būsto langai, taip pat atsižvelgia, ar kur nors netoliese neplanuojamos statybos.

Aplinkos priežiūra

Galiausiai, būsimiems pirkėjams svarbios ir išorinės namų ypatybės – domimasi, kas bus atsakingas už lauko aplinkos ir laiptinės tvarkymą. Bet šiems aspektams neskiriama tiek daug dėmesio, kiek jo skiria pirkėjos moterys.

Bendri skirtingų lyčių pirkėjų pasirinkimai

Vyrų ir moterų poreikiai, žinoma, nevisuomet skiriasi. Tiek pirkėjai vyrai, tiek pirkėjos moterys, beieškančios naujų namų, dažniausiai, sutaria dėl šių pagrindinių aspektų: pirmiausia, kiekvienas nori turėti savo erdvę. Tiek vyriškosios lyties atstovams, tiek moteriškosios, net ir gyvenant vieniems, svarbu turėti atskirą, darbui skirtą zoną. Tiek pat, tiek pirkėjoms moterims, tiek pirkėjams vyrams svarbus būsto naujumo pojūtis – net ir labai jauno amžiaus pirkėjai vis dažniau renkasi naujai įrengtus butus.

Kad ir kokį būstą bepasirinktumėte, nesvarbu, įsikurtumėte ten vienas, ar su kitu žmogumi, įkurkite jį taip, kaip tik patys visuomet svajojote, – kad jis būtų jūsų ir apie jus.

Kiti straipsniai:

Meniu