Ekologiško interjero sprendimai namuose

Dabartinėje visuomenėje kiekvieną dieną bando įsitvirtinti nauji įpročiai, gelbėjantys pasaulį nuo ekologinės katastrofos. Plastiko perdirbimas, jo keitimas kitomis alternatyvomis, tvarios mados populiarėjimas. Ne išimtis ir būstų įrengimas. Šioje srityje taip pat vyksta įvairios permainos – kuriant naujus namus vis dažniau atsižvelgiama į ekologiškus, aplinkai palankesnius sprendimus.

Natūralių medžiagų pasirinkimas paviršiams

Norint kurti naują būstą, vadovaujantis ekologiškais principais, vertėtų atsižvelgti į medžiagas, iš kurių bus gaminami baldai ir kitos namų interjero detalės. Svarbiausia, rinktis natūralias. Vienas iš dažniausių ekologiškų pasirinkimų – elementai iš medienos. Ši medžiaga turi daugybę rūšių – pušies, klevo, vyšnios, ąžuolo ir kt. Taip pat ji turi didelę spalvų bei atspalvių įvairovę, todėl yra viena populiariausių užsakovų pasirinkimuose.

Savo namuose norintys daugiau prabangos elementų, turėtų rinktis natūralaus akmens medžiagas – travertiną, granitą ar marmurą. Šios uolienos pasižymi išskirtiniais ir netradiciniais raštais, dažnai pasirenkamos virtuvės stalviršiams, vonių sienoms ar grindims. Taip pat tokios uolienos svarbios ir tuo, kad yra ilgaamžės, patvarios ir lengvai valomos.

Mėgstantiems bohemišką aplinką namų interjerui rekomenduojama rinktis bambukinius elementus, baldus, pagamintus iš rotango ar pintus iš vytelių. Prie šių medžiagų lengva derinti medvilninius, įvairių raštų ir atspalvių apmušalus.

Oda ir geležis – dar vienos natūralios medžiagos, skirtos tiems, kurie nori savo namams suteikti griežtos elegancijos pojūtį. Šiuo metu populiaru rinktis geležines pertvaras, o oda dažniausiai naudojama minkštasuoliams ir nuotraukų rėmeliams.

Vadovavimasis KonMari metodu

Marie Kondo, japonų organizacinės konsultantės bei knygos apie japonų meną tvarkytis autorės teigimu, kuriant interjerą namuose, svarbiausia, rinktis tik tuos daiktus, kurie turi tam tikrą reikšmę ir yra svarbūs. Tokiu būdu bus tausojama ne tik gamta, bet ir pernelyg neapkraunama naujų namų erdvė. Dažnai šis metodas painiojamas su minimalizmu, tačiau Kondo nuomone, minimalizmas remiasi gyvenimu, turint kuo mažiau daiktų, o svarbiausias KonMari metodo elementas – daiktai, teikiantys džiaugsmą.

Renkantis interjero detales namams japonų organizacinė konsultantė siūlo vadovautis trijomis pagrindinėmis taisyklėmis. Pirmiausia, įsivaizduoti savo svajonių namus ir rinktis tik tuos daiktus, kurie tai atspindėtų – meno kūrinius, įvairias iš kartos į kartą perduodamas relikvijas ar kolekcijas. Antra, jei renkate daiktus iš senųjų namų – svarbu kartu su savimi pasiimti tuos, kurie iš tiesų reikalingi, o kitus su džiaugsmu paaukoti labdarai ar antikvariatams. Trečia, Kondo teigimu, svarbu palikti vietos ateities daiktams – naujuose namuose norėsis ir naujų prisiminimų, tad svarbu, kad jiems būtų palikta užtektinai erdvės.

Rankų darbo interjero detalės

Tiems, kurie nori sutaupyti, kuriant ekologišką namų interjerą, patartina patiems atnaujinti senus baldus ir tokiu būdu ne tik tausoti gamtą, bet ir turėti išskirtinius būsto elementus. Senas spinteles siūloma atnaujinti perdažius ar pakeičiant jų rankenėles iš anksčiau šiame tekste minėtų natūralių medžiagų. Turite kėdes, kurių apmušalai nusidėvėję, tačiau rėmai vis dar gerai išsilaikę? Pakeiskite audinį arba jas perdažykite. Dar vienas vis labiau populiarėjančių eko pasirinkimų namų interjere – medinės paletės. Rankų darbo pagalba, įvairiai modeliuojant ir perdažant galima sukurti išskirtinius miegamojo ar svetainės baldus.

Kiti straipsniai:

Meniu