Interjero sprendimai: erdvių atskyrimas studio tipo bute

Šiuo metu vis dažniau populiarėja vadinamieji pusantro kambario butai, kuriuos sudaro bendra svetainės ir virtuvės erdvė bei atskirta miegamojo zona. Tokio būsto pasirinkimas puikiai tiks tiems, kurie vertina minimalizmą. Vienintelis aspektas, kuris kelia abejonių – skirtingų erdvių atskyrimas mažame plote. Tačiau baimintis neverta – pasitelkus vaizduotę ir atlikus kelis interjero pakeitimus, net ir mažą butą, paversite būstu su plačiomis erdvėmis.

Vienas baldas – kelios panaudojimo galimybės

Vienas svarbiausių dalykų, norint sustiprinti mažesnių būstų erdvių įspūdį – neapkrauti jų baldais ir daiktais. Tokiomis gyvenimo aplinkybėmis svarbiausia – minimalizmas. Rinkitės tokius baldus, kurie transformuotųsi iš vieno į kitą – miegamoji lova į stalą, sofa į lovą ir t.t. Visus daiktus laikykite uždarose vietose – taip sukursite ne tik tvarkingų namų įvaizdį, bet ir optiškai padidinsite erdves.

Nepamirškite, kad ne tik daiktai gali būti laikomi kitiems nepastebimose vietose, bet net ir baldai gali būti „užmaskuoti“ tam, kad sukurtų didesnės erdvės būste įspūdį. Bene vienas geriausių pavyzdžių – lovos, įmontuojamos sienose. Sutaupoma ne tik vieta, bet tokiu būdu sukuriamos atskiros laisvalaikio ir miego zonos.

Pertvaros – klasika, neišeinanti iš mados

Vienas seniausių metodų, leidžiantis atskirti erdves mažame būste – pertvaros įrengimas. Iš pirmo žvilgsnio, rodos, nieko naujo, tiesa? Taip, bet tai klasikinis ir didelių išlaidų nereikalaujantis sprendimas, kuris išlieka populiarus kiekvienais metais. Šiomis dienomis vienos patraukliausių rinkoje – pertvaros iš stiklo. Jos ypač optiškai padidina erdvę, praleidžia šviesą ir pabrėžia modernumo pojūtį.

Jeigu vis dar nedrįstate eksperimentuoti ir norite paprastesnio, didesnių montavimo darbų nereikalaujančio sprendimo, sukurkite pertvarą iš užuolaidos. Ji subtiliai padalins namų erdves, aplinkai suteiks jaukumo, bohemos ir bet kuriuo metu galės būti lengvai išmontuojama ar pakeičiama į kitos tekstūros, raštų audinius.

Pertvarą būste galima susikurti ir iš tam tikrų baldų. Pavyzdžiui, lentynų. Jos padalins skirtingas buto erdves ir sukurs kelių kambarių vaizdinį be sienų: jeigu norite daugiau privatumo, rinkitės iš vienos pusės uždaras lentynas. Jeigu ruošiatės atskirti bendro naudojimo erdves, rinkitės iš abiejų pusių atviras – į jas sudėkite knygas, augalus ar kitas namų jaukumą kuriančias detales.

Spalvų, tekstūrų ir veidrodžių dermė

Kuriant mažo, šiuo atveju, pusantro kambario buto interjerą svarbu rinktis šviesias spalvas: baltą ar žemės tonų. Ryškios spalvos ir spalvų gausa, apskritai, erdvę sumažina, gali turėti didelės įtakos Jūsų sveikatai.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ne tik į namuose vyraujančią spalvinę gamą, bet ir baldų medžiagų tekstūras: patariama rinktis blizgius paviršius ir baldus iš stiklo. Kaip ir anksčiau minėtos stiklinės pertvaros, jie optiškai padidina erdvę, tad studio būstas atrodys didesnis nei yra iš tikrųjų.

Paskutinė rekomendacija – veidrodžių naudojimas. Jie – ne tik puiki interjero detalė, tačiau ir daug investicijų nereikalaujanti priemonė, užtikrinanti, kad erdvės namuose atrodytų didesnės.

Visi aukščiau išvardinti patarimai puikiai tiks pusantro kambario buto įsirengimui ar interjero atnaujinimui. Net ir kompaktišo dydžio būstai gali atrodyti erdvūs ir turėti kelias skirtingas zonas – belieka pasirinkti tai, kas labiausiai tinka Jums ir Jūsų namams.

Kiti straipsniai:

Meniu