Kam reikalingas interjero dizaineris?

Interjero planavimas ir būsto įsirengimas yra ilgas, sudėtingas ir daug įvairių aspektų apgalvoti reikalaujantis procesas. Rodos, apie savo svajonių namus galvojame ilgai, įsivaizduojame kiekvieną detalę, tačiau atėjus dienai, kai visi norai turi būti aiškiai išsakyti, atsiranda daug nežinomų dalykų. Tam, kad juose nepasiklystume, pagelbėti gali interjero dizaineris.

Dažnai susiduriama su klaidinga nuomone, kad interjero dizaineris išmano tik tai, kokius baldus vertėtų pasirinkti, kokie spalvų tonai madingi tam tikrą sezoną ar kokios užuolaidos derėtų prie to ryškiai rožinio minkštasuolio, stovinčio viduryje svetainės. Tačiau į interjerų specialisto pareigas įeina kur kas daugiau atsakomybių – elektros įvadų ir santechnikos išdėstymas, tinkamo apšvietimo sprendimai. Interjerų specialistas patars, ar ir kur būtų galima griauti sienas, formuoti nišas ar pertvaras, padės rasti optimalius buitinės technikos ir santechnikos sprendimus. Interjero dizainerė ir tinklaraščio http://www.e-interjeras.lt/ įkūrėja Evelina Aleliūnienė sako, kad specialistas, kuriant namų interjerą, bendrąja prasme būsimam būsto gyventojui reikalingas sklandesniam ir kiek įmanoma mažiau sudėtingesniam įsirengimo procesui: „Interjero dizaineris reikalingas tam, kad palengvintų užsakovui gyvenimą ir kad interjeras būtų kuo patogesnis, funkcionalesnis ir estetiškesnis. Vis daugiau žmonių supranta interjero dizainerio samdymo svarbą ir geriausia tai, jog jį galima pasisamdyti tik tam tikriems etapams“, – pasakojo Evelina.

Interjero projektavimas susideda iš kelių etapų. Pirmiausia, organizuojamas susitikimas su užsakovu, kurio metu aptariamos pagrindinės idėjos ir vizijos (galima susitikti ir vietoje, kuri bus įrenginėjama). Kai kurie interjero specialistai dirba ir nuotoliniu būdu, tad susitikti nereikia, galimas reikalingų aspektų aptarimas internetu. Tuomet sudaromi keli patalpų išplanavimo variantai, kuriuose matyti buitinės technikos, baldų išsidėstymas tam, kad būtų galima nuspręsti, kiek ir kuriose vietose reikės įrengti rozetes. Po šio etapo sprendžiamas vandentiekio, elektros instaliacijos, apšvietimo klausimas. Galiausiai, renkamos baldų medžiagos, spalviniai tonai, buitinė technika, apsvarstomi tekstiliniai pasirinkimai – užuolaidos, kilimai. Aptarus visus konceptus pateikiamos 3D vizualizacijos realiam įsivaizdavimui, kaip viskas turėtų atrodyti. Interjero specialistas tarsi apdraudžia jus nuo neapgalvotų sprendimų, nekokybiškų medžiagų pasirinkimų ar tarpusavyje nederančių spalvų, taip pat gali patarti, kokius patikimus darbuotojus geriausia pasirinkti statybų apdailai ar baldų gamybai, kurie užtikrintų sklandų ir nepriekaištingai atliktą darbą.

Interjero dizainerius užsakovai renkasi skirtingiems laikotarpiams. Vieniems interjerų specialistas reikalingas tik proceso pradžioje, kitiems – iki pat tos akimirkos, kai leidžiama įsikelti į jau pilnai įrengtus namus. „Galbūt reikia tik nukreipimo, užvedimo ant kelio, konsultacijos, gal reikia pagalbos su techniniais brėžiniais, jog meistrai galėtų darbuotis objekte ir sumontuoti rozetes, jungiklius ir šviestuvus ten, kur reikia. O gal užsakovas nori nieko nedaryti ir perduoti viską nuo a-z interjero dizaineriui, nes neturi laiko ir noro pats dalyvauti įrengimo procese ir rinktis iš krūvos galimų apdailos ir baldų variantų“, – teigė tinklaraščio http://www.e-interjeras.lt/ autorė. Taigi, viskas priklauso nuo to, kiek finansinių išteklių galite tam skirti, kiek pats patirties turite būsto įrengimo srityje, kiek savo asmeninio laisvo laiko turite prižiūrėti visą namų įrengimo procesą.

Interjero dizainerio pasirinkimas, taip pat kaip pačių namų įsirengimas, yra atsakingas darbas – prieš pradedant veikti būtinas pirminis susitikimas susipažinti ir įvertinti, ar su tuo žmogumi bus lengva bendrauti ir ar tai tikrai tas asmuo, kuris gali padėti susikurti namus, apie kuriuos ilgai svajojote.

Kiti straipsniai:

Meniu