Dovana naujakuriui

Dovana naujakuriui

Kraustymasis į naujus namus – tarsi maža šventė. Kaip ir dera pagal švenčių tradicijas – dovanų dovanojimas yra neatsiejama viso to dalis. Dabartinėje rinkoje, kai visko siūloma labai daug – išsirinkti gali būti sunku. Kartais, gerai nepažįstame ir žmogaus, kuriam turime išrinkti dovaną. Dalinamės keletu patarimų, į ką atkreipti dėmesį, ruošiantis sveikinti naujakūrį.

Skirtingos dovanos pagal lytį: naujakurė – moteris

Žinoma, reikėtų atsižvelgti į kiekvieno žmogaus poreikius ir pomėgius, tačiau, jeigu pritrūko idėjų, šiuo metu naujakurėms moterims siūlome rinktis tokias dovanas: vienos populiariausių – namų interjero detalės, ypač vazos, kurias naujo būsto šeimininkė galės panaudoti ne tik merkti gėlėms, tačiau ir kaip modernią, jaukumo aplinkai suteikiančią žvakidę. Dar viena populiari dovana moteriškos lyties naujakurėms – įvairūs namų kvapai – žvakės, skysti kvapai su lazdelėmis ar šiuo metu itin populiarūs kvapų difuzoriai su natūraliais aromaterapiniais aliejais. Belieka sužinoti mėgstamą moters kvapą ir išrinkti prabangų, vizualiai patrauklų, neutralių spalvų dizainą. Jei nežinote, kokie atspalviai vyrauja naujo būsto šeimininkės namuose, dovanoms patartina nesirinkti ryškių detalių.

Skirtingos dovanos pagal lytį: naujakurys – vyras

Kaip ir renkant dovaną naujakurei moteriai, taip ir vyrui, geriausia, rinkti daiktus, kurie atspindėtų to žmogaus asmenybę. Tačiau, bendrai, dažniausiai vyrams įkurtuvių proga dovanojamos tokios dovanos, kaip, kokybiškas peilių rinkinys, kiti įrankiai, skirti darbui namuose, įvairūs gėrimai patrauklaus dizaino buteliuose, sodraus, vyriško aromato namų kvapai.

Jeigu naujame būste įsikūrė pora ar draugai – dovanas taip pat galima skirstyti pagal lytį ar kiekvieno žmogaus skirtingus pomėgius ir asmenybę, išlaikant bendrą tematiką, tačiau pritaikant atskiras dovanas kiekvienam, pavyzdžiui, naujojo būsto šeimininkei dovanojant porcelianinių puodelių rinkinį, o šeimininkui – kulinarinę knygą ar vyno taurių rinkinį derinant su rūšinio, o, galbūt, jūsų paties brandinto naminio vyno buteliu.

Dovana iš naujakurio „norų“ sąrašo

Keisdami ar įsirenginėdami naujus namus kai kurie žmonės dažnai susidaro daiktų sąrašus, kuriuos planuoja įsigyti ar kurie lieka kaip „kada nors, ateityje“ skyrelyje. Tokiu atveju palanku pirkti tai, kas žmogui būtų reikalinga ir tai, ko jis iš tiesų norėtų, o ne tai, kas tik jums patiems atrodytų gražu, bet būtų nenaudojama ir pastatoma lentynoje. Tam puikiai tiks naujakurio norimos interjero detalės ar trūkstami baldai.

Nepažįstamiems žmonėms – dovanų kuponai

Kartais nutinka taip, kad su žmogumi, kuris įsikelia į naujus namus, bendraujame dar gana trumpą laiką ir jo gerai nepažįstame, tad dovanodami interjero detales ar kvapus namamas, galime apsirikti. Tokiomis aplinkybėmis patariama rinktis parduotuvių dovanų kuponus – būsto šeimininkas pats galės išsirinkti tai, ko jam labiausiai reikia ir tai, kas atitinka jo skonį.

Pritrūkstantiems idėjų – kūrybiškos, pačių gamintos dovanos

Pasitaiko, kad vaikštant po parduotuves, niekas nepatraukia dėmesio, o dovanų kuponai neatrodo taip asmeniška ir sentimentalu – tokiu atveju belieka kibti į darbą patiems ir sukurti asmenišką, jaukią įkurtuvių dovaną, kuri atspindėtų ne tik naujus būsto šeimininkus, bet ir jiems patiems primintų apie jus. Galbūt, sename stalčiuje turite užsilikusių kelionų nuotraukų, kurioms puikiai tiktų rėmelis iš sendaikčių parduotuvės? Arba radote labai akį traukiantį rėmelį, tačiau, neradus nuotraukos, galite įklijuoti lapą su užrašu „Jūsų pirmajai nuotraukai naujuose namuose“? O galbūt, savaitgaliais gaminate granolą, kurią galėtumėte supilti į įdomaus dizaino stiklinius indelius? Idėjų daugybė – belieka skirti laiko, pastangų ir minčių apie tai, kas naujakuriams keltų sentimentus ir mintis apie jus, gavus paruoštą dovaną.

Kiti straipsniai:

Meniu