Patarimai, kaip išvengti klaidų, įsirenginėjant pirmąjį būstą

Būsto įsirengimas – malonus, tačiau ilgas ir iš daug svarbių etapų susidedantis procesas. Jo metu susiduriama su daugybe iššūkių ir padaroma nemažai klaidų, kurios dažniausiai atsiliepia finansiškai. Dalinamės keletu patarimų, kaip jų išvengti ir į ką atkreipti dėmesį pirmą kartą įsirenginėjant namus.

Neskubėkite pirkti baldų, kol būstas turi tik grindis ir sienas

Viena dažniausiai pasitaikančių klaidų – baldų ar buitinės technikos pirkimas pirmoje būsto įsirengimo stadijoje. Kai namai turi tik „plikas“ sienas, kai kurie naujakuriai skuba įsigyti norimus baldus, buitinę techniką, o vėlesniuose įsirengimo etapuose paaiškėja, kad jie nėra tinkami, atsižvelgiant į būsto elektros instaliacijos planą, vandentiekio sprendimus ar kitus svarbius aspektus. Pasitelkite interjero dizainerių pagalbą, kurie gali sukurti profesionalias vizualizacijas – taip išvengsite klaidų arba bent jau sumažinsite jų tikimybę.

Leiskite specialistams dirbti savo darbą

Įsirenginėjant pirmuosius namus norisi, kad viskas būtų taip, kaip įsivaizduojame patys. Taip pat atrodo, kad tik mes patys geriausiai žinome, kur turi kabėti šviestuvas, kur turi būti montuojamos ventiliacijos grotelės ar į kurią pusę turi atsidaryti įmontuotos durys ar šaldytuvas. Tačiau tiesa ta, kad kartais mūsų įsivaizdavimai gali būti visai netinkami ir, kitais atvejais, net neįmanomi pagal pasirinkto būsto išplanavimą, dydį ar kt. Todėl būtinai konsultuokitės su specialistais – dizaineriais, santechnikais, apdailos meistrais, darbų vadovais, baldų konstruktoriais ir pan. Rinkite nuomones iš kelių skirtingų tos pačios srities specialistų ir tik tuomet priimkite sprendimus. Bei, svarbiausia, leiskite profesionalams dirbti savo darbą, o sau – jais pasitikėti.

Skaitykite įrengimo sutartis

Praėjus keliems mėnesiams po būsto įrengimo, pasitaiko atvejų, kai pradeda ryškėti įvairūs defektai. Tokiais atvejais, naujakuriai, kreipiasi į darbus atlikusius asmenis, įmones, ir, deja, sulaukia atsakymo, kad tai nėra jų atsakomybė. Todėl svarbu, skaityti sutartis prieš pasirašant, bei reikalauti iš darbus atliekančio rangovo veiklos civilinės atsakomybės draudimo.

Aiškiai įsivertinkite savo finansus ir pabrangimo galimybę

Tikriausiai kiekvienas iš mūsų, įsigydamas arba dar tik planuodamas įsigyti naujus namus, turi nusistatęs aiškų biudžetą. Tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ne tik kiekviena klaida (lubų korekcijos, santechnikos ar elektros taškų pakeitimai ir kt.) kainuos papildomai, bet ir statybinių medžiagų kainos per visą namų įsirengimo procesą gali išaugti net iki kelių kartų. Prieš pasirašant sutartį, aptarkite pabrangimo galimybes ir sąlygas su darbus atliekančia įmone – galėsite aiškiai įsivertinti visas rizikas iš anksto ir taip būsite pasiruošę galimoms situacijoms.

Konsultuokitės su specialistais arba pažįstamais žmonėmis, kurie neseniai įsirengė namus – mokykitės iš jų klaidų ir tokiu būdu įsirengimo procesas nebus toks sudėtingas – sutaupysite laiko ir finansinių išteklių.

Kiti straipsniai:

Meniu