Kvapai namams

Kvepia namais: į ką atkreipti dėmesį renkantis aromatus būstui?  

Įsirenginėdami naujus namus, ypač pirmuosius, norime atsakingai apgalvoti kiekvieną aspektą – tarpusavyje derantį baldų išsidėstymą, elektros instaliacijos planą, būste vyraujančias spalvas ir atspalvius bei kiekvieną, net ir mažiausią, interjero detalę.

Be visų anksčiau išvardintų dalykų, daugeliui svarbu ir tai, kokie aromatai vyrauja namuose. Visi viliamės, kad mūsų namai bus saviti ir kiekvieną kartą užsukę svečiai sakys: „Taip kvepia tik jūsų namai“. Tad, kokius kvapus rinktis ir kokių geriau vengti namuose?

Pagrindiniai klausimai, į kuriuos atsakydami padėsite sau lengviau išsirinkti tinkamus kvapus namams

Anot vienos populiariausių mažmeninės prekybos įmonės Oxford Exchange direktorių Floridoje, Džesės Anderson (originalus šaltinis: https://thescoutguide.com/home-fragrance-tips/), žmogaus skonis nuolat keičiasi, tad kvapus svarbiausia rinktis pagal tuometinę nuotaiką, vyraujančią progą ir tuometinį kvapų natų patikimą. Ji, prieš renkantis namų kvapus, pataria atsakyti sau į šiuos tris klausimus, padėsiančius išsirinkti labiausiai tinkančius pagal jūsų skonį ir asmenybę: pirmiausia, apgalvokite, kur naudosite šį kvapą (kurioje namų erdvėje)? Antra, kokią nuotaiką norite sukelti, turėdami tą kvapą namuose? Trečia, kokius pagrindinius kvapus ir jų antraeiles natas mėgstate kvepaluose kūnui, kuriuos renkatės kasdienai?

Skirtinga būsto erdvė – skirtingas kvapas

Viena svarbiausių taisyklių renkantis aromatus namams – kvapo pasirinkimas jam tinkančiai erdvei. Ką turime omenyje? Jeigu mėgstate atpalaiduojančius aromatus, tokius, kaip, levandų ar vanilės, juos reikėtų pasirinkti tik tokioms namų erdvėms, kurios jums ir keltų asociacijas su poilsiu – miegamajame ar svetainėje. Atpalaiduojantys kvapai netinka darbo kambariui ar kitose namų vietose, kuriose norite, kad dėmesys būtų labiau sukoncentruotas.

Tose erdvėse, kuriose norisi susikaupti, geriausia rinktis aštresnius, prieskonių aromatus – tuos, kuriuose vyrautų kardamono, pačiulio ar kitų, panašių prieskonių kvapas.

Virtuvėje ar valgomajame patartina rinktis lengvesnius kvapus – tokius, kurie atsvertų maisto kvapą ar nebūtų pernelyg stiprūs, nustelbiantys vakarienės ar arbatos popietės aromatus. Šioms erdvėms puikiai tiks gėlių ar citrusų, bergamotės, apelsino, citrinos, kvapai.

Taip pat svarbu nepamiršti, kad vienoje erdvėje turėtų vyrauti tik vienas kvapas. Jei svetainėje ant palangės pastatysite citrusų aromato buteliuką su lazdelėmis, o ant stalo pasirinksite dėti žvakes, skleidžiančias sunkų, odos kvapą – toks mišinys gali greitai pradėti erzinti, sukelti galvos skausmus.

Be to, verta prisiminti ir tai, kad kiekvieni namai, kartais ir atskiros jų erdvės, turi tam tikrą, tai patalpai būdingą kvapą. Renkantis papildomus aromatus, kurie sukurtų jaukesnę aplinką ir suteiktų namams norimą nuotaiką, svarbu rinktis juos tokius, kurie derėtų su jau esamu pačių namų kvapu.

Svarbiausias aromatas – prieškambaryje

Renkantis kvapus namams daugiausiai koncentruojamasi į jų laikymą svetainėje ar miegamajame, tačiau pagrindinė ir dažnai pamirštama vieta namuose – prieškambaris. Ši erdvė – pirmoji, turinti patraukti svečių dėmesį, tad jai vertėtų pasirinkti prabangesnius ir sunkesnius kvapus: medienos, kedro, odos ar pačiulio.

Pirmenybė – natūralumui

Be visų anksčiau išvardintų patarimų namų kvapų pasirinkimui svarbiausia – rinktis tokį aromatą, kurio sudedamosios dalys būtų natūralios. Šiuo metu rinkoje vyrauja daug įvairių lietuviškų ir užsienio šalių prekinių ženklų, siūlančių įvairiausius namų kvapus patraukliose pakuotėse, bandantys patraukti pirkėjus prabangiai atrodančiu įvaizdžiu. Tačiau svarbiausia prieš įsigyjant skirti laiko pasidomėti kvapų sudedamosiomis medžiagomis ir, kartais, geriau investuoti daugiau finansinių išteklių, tačiau saugoti savo sveikatą ir rinktis natūralius namų kvapus. Šiuo metu ypač populiaru naudoti eterinių aliejų garintuvus, o vadovaujantis Feng Shui filosofija, – geriausi natūralūs namų kvepalai – šviežias gėlių kvapas (puikiai tinka mėtos ar baziliko, jazmino aromatai).

 

Kiti straipsniai:

Meniu